czwartek, 19 września 2019

Patroni!

Drodzy Uczniowie!
Patronami naszych szkół są LOTNICY AMERYKAŃSCY, symbol braterstwa, oddania, pomocy za cenę życia, pomnik… To prawdziwi bohaterowie. Chcielibyśmy uczcić ich pamięć, nakręconymi przez uczniów filmami o ich życiu przed lotem do Polski.
Wyobraźcie sobie, jakimi byli ludźmi, jakie mieli marzenia, co chcieli w życiu osiągnąć.
Nakręćcie filmy (do 8 minut) w grupach kilkuosobowych (3-6 osób), niech fabuła Waszych filmów kończy się w momencie wsiadania do samolotu lecącego do Polski. Filmy na podpisanych nośnikach pendrive przekażcie do opiekunek Samorządu Uczniowskiego
Elżbiety Kocerki lub Doroty Wasielkiewicz.
Na filmy czekamy do 7 października br.
Nagrodzimy najciekawsze, najbardziej oryginalne i piękne filmy, a zwycięskie obejrzymy wspólnie podczas Święta Edukacji – 14 października.
Niech Lotnicy Amerykańscy staną się naszymi bliskimi przyjaciółmi, a nie tylko zdjęciami z gabloty pamiątek.
Elżbieta Kocerka