wtorek, 19 listopada 2019

Poczuj to!

Nauka geografii to nie tylko suche fakty, to też klimat pięknych, egzotycznych miejsc!
Zobaczcie!

Ósmoklasiści na lekcjach geografii uczą się o wszystkich kontynentach. Zdobywamy więc ogólną wiedzę o świecie i przy okazji staramy się... przeżyć coś ciekawego i wczuć się w kulturę egzotycznych miejsc! Uczniowie przygotowują prezentacje różnych krajów, które poza samą wiedzą mają zawierać... Coś więcej! Jest to pole dla rozwoju kreatywności i samodzielności - do tego samego kraju można podejść zupełnie różnie. Jedna z prezentacji o Japonii zawierała element, który przeniknął do kultury międzynarodowej właśnie z Japonii - tzn. karaoke. Śpiewaliśmy po angielsku i próbowaliśmy również po japońsku. Najciekawsze było jednak to, że naprawdę wszyscy próbowali swoich sił. W innej ósmej klasie uczniowie skupili się natomiast na kuchni. Przynieśli dla całej klasy składniki i wszyscy zwijaliśmy (a następnie konsumowaliśmy!) sushi wedle uznania!

To się nazywa nauczanie przez działanie:))))