wtorek, 26 listopada 2019

Wycieczka do Miejsca Aktywności Lokalnej Samogłoska.

W jeden z listopadowych czwartków uczniowie klasy 1LM wybrali się na krótką wycieczkę do pobliskiego MAL Samogłoska. Uczniowie nie znali tego miejsca, które mamy tak blisko szkoły, a szkoda, bo Miejsce Aktywności Lokalnej Samogłoska to miejsce, które:
- wspiera lokalne inicjatywy
- sprzyja realizowaniu pomysłów i działań społecznych mieszkańców (organizacja warsztatów, spotkań tematycznych)
- udostępnia swoją przestrzeń na oddolne, otwarte działania
- sprzyja nawiązywaniu sąsiedzkich relacji
- podejmuje współpracę z mieszkańcami i wspólnie aktywizuje sąsiadów

Zespół Samogłoski Iza i Ania, opowiedziały nam o Samogłosce, w miłej domowej atmosferze przy cieście i kawie, o tym, co można u nich robić (m.in. mogą służyć przestrzenią do spotkań przy omawianiu projektów "Zwolnionych z teorii"), dziewczyny zachęcały młodzież do podejmowania inicjatyw, a na koniec każdy mógł zrobić swoja przypinkę - buttona. Kolejnym razem może uda nam się zawitać na dwie godziny i na przykład upiec razem świąteczne pierniczki :-)

Pani Natalia z Biblioteki