poniedziałek, 16 grudnia 2019

Biblioteczne doniesienia...

Biblioteka donosi o tym, co się w niej dzieje:

1. Lekcje biblioteczne dla klas licealnych:
Klasy licealne czytały obrazy: "Narodziny Wenus" Boticellego, "Wyspę umarłych" Böcklina, "Pełzającą śmierć" Beksińskiego, "Pejzaż z upadkiem Ikara" Bruegla, "Młodzieńca nad morzem mgły" Friedricha, "Powrót syna marnotrawnego" Rembrandta, "Bodiaki pod słońce" Stanisławskiego. Analizowaliśmy obrazy pod kątem ikonologii i ikonografii, szukaliśmy nawiązań do literatury. Przyda się i do matury i do kultury ;-)
Na koniec powstały prace inspirowane tymi obrazami.

2. Stałe bywalczynie biblioteki i ich sukcesy:

Zosia z 1LM i Sara z 1LP w ekspresowym tempie zmontowały filmik na konkurs promujący czytelnictwo (w ramach projektu "Upoluj swoją książkę" , będącego częścią ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo "Czytaj PL").
Konkurs był skierowany do uczniów szkół średnich. Trzeba było nakręcić spot video, który w kreatywny sposób pokaże, jak uczniowie zachęcają swoich rówieśników do sięgania po książki.
Zosia na co dzień pisze powieści, najczęściej w jęz. angielskim, a Sara interesuje się fotografią i montażem, więc zadanie zagrało :-)
Dziewczyny, nie wygrałyście konkursu, ale i tak  jesteście wielkie! Sami zobaczcie.
Chciałabym, aby biblioteka była dla Was miejscem sprzyjającym kreatywności.

Z pozdrowieniami od p. Natalii z biblioteki :))