piątek, 13 grudnia 2019

Lekcje poza murami szkoły - to nasza specjalność!:)

W listopadzie uczniowie klas 7A, 7B, 7C pojechali do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Z zaciekawieniem oglądali karty rękopisów i portrety poety oraz akcesoria, które były jego własnością np. autentyczne pióro, tabakierkę, szpilkę do krawata - dar Aleksandra Puszkina. Niezwykle interesująca była opowieść o Mickiewiczu, którą usłyszeli od Jarosława Mikołajewskiego, poety i pisarza, autora książki "Kuferek Adama Mickiewicza". Czy wiedzieliście, że nasz wieszcz narodowy nie znosił zapisywać czegokolwiek na papierze i zawsze przygryzał końcówkę pióra? Że zakochał się najpierw w sukience Maryli, a dopiero potem w niej samej? Że był szalenie przystojny, a te dziwne bokobrody zapuścił, gdy wstąpił do sekty towiańczyków, by się upodobnić do proroka? My już wiemy :)))