sobota, 11 stycznia 2020

Działaliśmy, działamy, działać będziemy:)))

Oto krótkie wspomnienie akcji, które miały miejsce u nas w listopadzie:)

Pierwsza z akcji to "Opatrunek na ratunek" prowadzona przez fundację Redemptoris Missio. Zbieraliśmy środki opatrunkowe dla szpitali w Afryce. Kilka słów o akcji ze strony fundacji: Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie wiele chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. Dlatego powstała akcja „Opatrunek na ratunek”.

Co jest potrzebne? W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto.

Druga akcja to zbieranie karmy oraz innych potrzebnych rzeczy do schroniska dla zwierząt.

Pomaganie nie boli:)))