19 maja, 2022
Szkolny Festiwal Projektów w pełni…
A oto wiadomość dla wszystkich uczestników od Pani Dyrektor:
“Odwiedziłam dzisiaj wszystkie grupy realizujące projekt i muszę Wam powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażaniem Waszej wiedzy, zapału i kreatywności. 

Ciekawa jestem filmu cieni i przedstawienia przygotowywanego przez pierwszą grupę, nie mogę się także doczekać prezentacji grupy siódmej na temat boskiej liczby i złotej proporcji (ciekawa jestem, kto w naszej szkole wymiarami jest jej najbliżej?). Duże wrażenie zrobiła na mnie dojrzałość grupy trzeciej i wyzwanie, jakie podjęli, związane z trudnymi pytaniami o to, co w życiu jest najważniejsze?. Ciekawy pomysł miała grupa druga – dziś byłam świadkiem „powstawania” narządów układu pokarmowego – pomysł połączenia biologii z niemieckim też interesujący. 
Chemical reality show – nie mogę się doczekać zderzenia Polaków i Szkotów w dyskusji na temat zdrowego odżywiana w językach ojczystych ;). Niecodzienna codzienność Ameryk – takie wyzwanie postawili sobie licealiści – niektóre ciekawostki chyba ich także zaskoczyły. Widziałam też fragment scenografii do filmu o teleportowaniu dziewczyn w Kosmos – ciekawa jestem ich przygód na Marsie.
A filmy kręcone przez trzecioklasistów? Myślę, że niejeden z nich zwiąże swoją przyszłość z tą dziedziną sztuki – kostiumy, scenografia, makijaże, scenariusz…na wysokim, profesjonalnym poziomie!

Nie mogę się doczekać piątkowego pokazu projektów!