19 maja, 2022

UCZYMY SIĘ OD NASZYCH UCZNIÓW!!!


16 września w ramach Rady Pedagogicznej zostało zorganizowane szkolenie dla nauczycieli, które przeprowadził uczeń klasy 1L – Maciek Pośnik.
Prezentacja dotyczyła działania i wykorzystywania w praktyce nowych aplikacji.


Gratulujemy odwagi i dzielimy się niezwykle ciekawymi informacjami!
Khan Academy

Khan Academy oferuje ćwiczenia praktyczne, filmy instruktażowe i spersonalizowany pulpit nauczania. Aplikacja na bieżąco śledzi postępy ucznia, co pomaga w dostosowaniu bardziej indywidualnego programu nauki. Strona dostarcza uczniowi oraz nauczycielowi informacji o
działach, nad którymi uczeń powinien popracować oraz dobiera dla niego odpowiednie ćwiczenia pozwalające poprawić swoje umiejętności. Na Khan Academy znajdziemy treści z działów matematyki, nauk ścisłych, informatyki, historii, historii sztuki, ekonomii i wielu innych.
Organizacja współpracuje z instytucjami takimi jak NASA, The Museum of Modern Art, The California Academy of Sciences i MIT które oferują specjalistyczne treści z wielu przedmiotów.
Strona www: https://pl.khanacademy.org/
Aplikacja: https://appsto.re/pl/z0yaC.i

Educreations

Aplikacja do tworzenia prostych i szybkich kursów z dowolnych przedmiotów. Zawiera niezwykle przydatne opcje,dzięki którym możemy bardzo szybko przygotować efektywną lekcję w formie filmu.
Aplikacja oferuje:
– manager tworzenia filmów,
– bibliotekę kursów z całego świata,
– możliwość stworzenia własnej wirtualnej klasy,
– przesyłanie stworzonego filmu do osób nie posiadających konta.
Strona www: https://www.educreations.com/
Aplikacja: https://appsto.re/pl/L3XHC.i

GoodNotes

Aplikacja, która jest świetnym managerem plików PDF, word, doc, również sprawdza się w roli notatnika lub wirtualnego zeszytu. Posiada opcję połączenia z rzutnikiem, oraz specjalne udogodnienia w postaci widoku wykładowcy.
Strona www: http://www.goodnotesapp.com/
Aplikacja: https://appsto.re/pl/zjwAU.i

SkyView

Aplikacja pozawalająca odkrywać kosmos. W prosty sposób możemy oglądać gwiazdy, planety i konstelacje gwiazd. O każdym z obiektów dowiemy się jak się nazywa, podstawowych informacji oraz jego trajektorii poruszania się.
Strona www: brak
Aplikacja: https://appsto.re/pl/HZcRy.i

W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się pod
mail: maciekposnik@gmail.com